Informatie over borstkanker

Je nieuwe haren na chemo

Het is een grote vrees van veel vrouwen die met chemo behandeld worden voor borstkanker: haaruitval. Bij chemotherapie worden geneesmiddelen toegediend die sneldelende cellen, zoals kankercellen, doden. Helaas maken deze producten geen onderscheid met andere sneldelende cellen: de cellen in onze haarfollikels.

Haarfollikels zijn structuurtjes in de huid waaruit haren groeien. Deze cellen delen iedere 23 tot 72 uur. Wanneer je chemo krijgt, kan je haardos dunner worden en kan je je haren verliezen, zowel je hoofdhaar als je lichaamsbeharing. Soms vallen ook je wimpers en wenkbrauwen uit. Hoe snel dat gaat, hangt af van het type chemotherapie en van je individuele gevoeligheid. Je kapper staat je met raad en daad bij.

Meestal krijg je na de chemotherapie je kapsel terug zoals het voorheen was. Sommige vrouwen, die hun haren jarenlang lieten verven, herontdekken hun natuurlijke haarkleur. Een enkele keer heeft het nieuwe haar een andere kleur en voelt het ook anders aan.

  • 3 tot 4 weken na de laatste chemokuur: zachte dons
  • Na 1 tot 1,5 maanden: de eerste echte haartjes
  • Na 2 tot 3 maanden: 2 centimeter haar! Demi Moore voor haar rol in G.I. Jane
  • Na 3 tot 6 maanden: pittig kort kopje
  • Na 1 jaar: ruim genoeg voor een stijlvol kort kapsel

Verder lezen

Nazorg
Reconstructie
Getuigenis

Santoecha: Waarom ik voor een borstreconstructie koos

Toen Santoecha de diagnose borstkanker kreeg, was haar grootste nachtmerrie dat ze haar borst zou verliezen. Met haar 26 jaar was ze er allesbehalve klaar voor om met maar 1 borst door het leven te gaan. Ze besloot een borstreconstructie te ondergaan, maar dat verliep niet van een leien dakje.
Nazorg
Werkhervatting
Werkhervatting
Acties & projecten
Getuigenis

Pink Monday-getuigenis: Ann Staels

Ann Staels werkt als oncopsychologe in de borstkliniek van UZ Leuven. Ze maakt deel uit van het team van verpleegkundigen, sociaalassistenten en psychologen dat vrouwen met borstkanker begeleidt tijdens en na de behandeling.
Nazorg
Herstel
Getuigenis

Borstkanker, het gevecht en de weg naar herstel

Het verhaal van Tineke Tuinman begon in 2019. Ze voelde een knobbeltje in haar borst en kreeg de diagnose borstkanker. In dit tweede deel van haar persoonlijke verhaal getuigt ze over hoe ze de maanden na haar ziekte heeft ervaren. Na een zware behandeling met veel bijwerkingen, kwamen er weer mooie momenten in haar leven. Ze leert om te gaan met de lichamelijke en mentale gevolgen van de behandelingen en de medicatie.
Hoe kun jij helpen?