Informatie over borstkanker

565 paar wandelschoenen stapten in Trois-Ponts €13.563 bijeen tijdens 'The Longest Day Walk'

Bossen, rivieren en legendarische beklimmingen: 565 wandelaars trokken hun veters extra strak aan op de langste dag van het jaar in de Hoge Ardennen. Walking.be organiseerde er samen met Pink Ribbon 'The Longest Day Walk’. Van de watervallen van Coo tot de pittige finale bovenaan de skipiste van Val de Wanne: de deelnemers toonden 10, 24, 36 of 50 km aan doorzettingsvermogen. Het resultaat? €13.563 die bijdraagt aan een betere behandeling en levenskwaliteit van (ex-)patiënten.

Het parcours voerde wandelaars door de prachtige natuur van de Hoge Ardennen, langs de bossen van Trois-Ponts, Stavelot en Coo. Meer dan 85 procent van de route bestond uit onverharde paden, grindwegen en singletracks. Onderweg kregen de wandelaars indrukwekkende vergezichten over de Amblèvevallei, de beroemde watervallen van Coo te zien, samen met enkele pittige beklimmingen. De finale was een inmiddels legendarische klim naar de top van de skipiste van Val de Wanne, waar deelnemers werden beloond met een panoramisch uitzicht.

Verschillende teams die zich hebben ingezet voor de fondsenwerving van het evenement getuigden over hun motivatie met een persoonlijk verhaal.

Les Bul’ex, een team van 21 vrienden uit Welkenraedt die zich samen inzetten tegen kanker. De voormalige leiders en leidsters van jeugdbeweging 'Patro' wandelen mee omdat ze van dichtbij of veraf met de ziekte te maken kregen. Hun inzet gaat uit naar iedereen die dagelijks tegen de ziekte vecht, met een speciale gedachte aan hun dierbaren die er niet meer zijn. Het team zamelde € 2.123,59 in om onderzoek, preventie en de begeleiding van patiënten te ondersteunen.

Les Walking Women: dit vrouwenteam neemt sinds 2021 elk jaar deel aan 'The Longest Day Walk' om Pink Ribbon te steunen. Hun engagement ontstond na de coronaperiode, toen twee vriendinnen uit de groep door de ziekte werden getroffen. Nu ze genezen zijn, blijven ze wandelen om onderzoek en patiëntenbegeleiding te steunen. Dit jaar hebben ze al € 3.774,52 ingezameld.

Pink Ribbon x Walking.be

De Longest Day Walk  maakt deel uit van een reeks wandelingen ten voordele van Pink Ribbon, de  nationale organisatie die zich inzet voor een betere medische behandeling van  borstkanker en een hogere levenskwaliteit voor  (ex-)borstkankerpatiënten. Per inschrijving ging er 5  euro naar Pink Ribbon vzw en ... deelnemers stelden zich kandidaat  om extra fondsen te werven voor de vzw. De opbrengsten  van het evenement gaan rechtstreeks naar bewustwordingscampagnes,  preventieprojecten, vroegtijdige opsporing, psychosociale zorg van  (ex-)patiënten en onderzoek naar de ziekte zelf.

De North C Walk beet  de spits af in Koksijde op 6 maart 2026. Met 1249 wandelaars de grootste Pink  Ribbon x Walking.be wandeling tot nu toe. Samen zamelde deze groep wandelaars  €12 500 in voor onze vzw.

Een paar weken later  op 28 maart was het tijd voor de 20 km door het Zoniënwoud in Oudergem. Doorheen  het prachtige bos wandelden 750 mensen voor Pink Ribbon en zamelden ze 8800  in.

De Longest Day Walk  was de derde wandeling van de Pink  Ribbon-wandelevenementen die Walking.be organiseert  over heel België dit jaar. De volgende wandeling is de Druiventocht op 18  juli in Tervuren.

Verder lezen

Preventie
Voeding
No items found.

Hormoonverstoorders en borstkanker

Hormoonverstoorders worden in verband gebracht met heel wat ziekten, waaronder borstkanker. Wat zijn deze stoffen precies? Waar zitten ze overal in en kunnen we ze vermijden?
Preventie
No items found.

Gingen we wandelen?

Hondjes brengen meer dan 7.600 Belgen aan het bewegen tijdens de 9de editie van De Roze Mars. Zij liepen samen 35 keer de wereld rond, ondanks de vele regen.
Preventie
No items found.

Fabels over borstkanker

Borstkanker is de meest voorkomende kanker bij vrouwen. Op dit moment vechten er maar liefst 100.000 Belgische vrouwen tegen de ziekte. In hun strijd krijgen ze te maken met heel wat informatie uit verschillende bronnen, waardoor het ontstaan van misverstanden onvermijdelijk is.
Hoe kun jij helpen?